Tuzla Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi

Hakkımızda

Tuzla KAGİM

Girişimcilik, toplumsal hayatın içerisinde büyük bir kalkınma rolüne sahip ve çok boyutlu bir nitelik taşımasıyla, özellikle son yıllarda ele alınmaya başlayan bir kavramdır. Girişimciliğin, başarı başta olmak üzere çeşitli motivasyonlardan etkilendiğini ve bu motivasyonların da bireyleri girişimci olmaya yönlendirebildiğini varsayarak çıktığımız bu yolda, girişimci adayı her bireyi bu yolda destekliyor ve değer veriyoruz.

2021 yılından beri faaliyette olan Kadın Girişimciler Kulübü’nü genişleterek, Tuzla Kadın Girişimcilik Merkezimizi kurduk. Kadınların ekonomik üretkenliğinin ve iş gücüne katılımının arttırılması için resmi kuruluşlar ve üniversitelerle birlikte çalışıyoruz. Kadınların girişimcilik yolculuğunda ihtiyaç duyduğu eğitim, mentörlük ve danışmanlık hizmetlerini üniversite iş birliğiyle akademik düzeyde veriyoruz.

Kadın Girişimcilik Merkezi’ne gelen kadınların birbirleriyle tanışıp, NetWork oluşturmaları için buluşmalar ve sohbetler gerçekleştiriyoruz. Girişimci kadınların başarı hikayelerini paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

01.

Vizyonumuz

Ülkemizin gelecek tasarımı olarak nitelendirilen Türkiye yüzyılında, değişimi ve gelişimi seçen kadınların, girişimcilik yolunda geliştirilmesine hizmet edecek akademik eğitimler ile Türkiye’deki kadın çalışmalarına katkıda bulunacak bir Kadın Girişimcilik Merkezi olma vizyonunu benimsemekteyiz.

02.

Misyonumuz

Kadın girişimci sayısını attırarak, ekonomik ve sosyal yaşamda kadını istihdama ve üretime kazandırmak.

03.

Girişimciliğin El Kitabı

KAGİM Girişimciliğin El Kitabı indirmek için tıklayın.